8 výhod, které získáte větší svalovou hmotou

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je, když máte více svalů, pevnější tělo,…?
Jaké benefity přinese to, když se staráte o své tělo?
Tady je 8 důvodů, pro které stojí ta to mít více svalů v těle.

Síla, výkon, energie

Více síly a energie využijete nejen při sportech, ale i při běžných domácích pracích, dobíhání autobusu, zvedání dětí nebo tahání nákupu.
Nebudou vám dělat problém běžné silovější práce a budete rádi za možnost kdykoli svou sílu využít.
Už nebudete prosit o pomoc, abyste mohli odsunout skříň.
To je přece super 🙂

Výdrž

Svaly nám zaručí i silovou výdrž. Nejen, že těžkou tašku s nákupem uzvednete, ale také ji můžete vynést do 3. patra po schodech.
Vydržíte delší dobu uklízet dům nebo pracovat na zahrádce a skončíte, ne když nemůžete, ale až když máte pro dnešní den hotovo.
Výdrž využijete i v čekání ve stoje nebo na koncertech oblíbených kapel, kde můžete stát i několik hodin.

Zásoba energie

Glykogen (cukr) je palivo pro svaly a jeho zásoby jsou přímo ve svalech. Takže čím větší svaly jsou, tím více glykogenu mohou uložit a tím více energie můžeme vydat bez pocitu únavy.
Tělo také dokáže čerpat energii přímo ze svalových tkání tím, že je rozloží na bílkoviny. Ty buď přemění na energii, nebo využije na obnovu důležitějších částí těla.

Spalování energie (i tuků)

Svaly samy o sobě pro své udržení spalují energii. 1 kg svalů spálí 13 kcal za 1 den bez dalších aktivit, jen tím, že jsou.
To znamená, že celkový metabolismus je rychlejší a můžeme sníst o několik kalorií navíc, aniž by si je tělo uložilo jako přebytečnou energii do tuků.

Dobrý pocit

Samozřejmě všechny zmíněné body spolu nesou i příjemný pocit, sebevědomí a odvahu.
Drtivá většina těch, kteří začali cvičit a mají více svalů, než dříve vám řekne, že se cítí lépe a nerozumí tomu, proč lidé sedí a nevyzkouší jaké to je.

Zdraví

Více svalů a jejich zpevnění snižuje riziko zranění, vysokého tlaku a vysoké hladiny cholesterolu. Silnější svaly na zádech zmenší bolesti zad a tím zpříjemní sezení.

Vzhled

Ne každému se líbí svalnatá těla, ale většina lidí po nich závistivě kouká. Být hvězdou na pláži nebo přijímat ocenění za hezkou postavu může být pro někoho velmi povzbuzující.
Svaly také zmírní viditelnost celulitidy. Samozřejmě to nebude tak, že když budete mít svaly, kůže bude najednou 100% bez ní, ale rozdíl určitě poznáte. Sami na sebe se budete rádi koukat a chválit své tělo.

Motivace ostatních

Nakonec bod, který dokáže povzbudit nejen vás ale i přátele okolo. Až uvidí, jak se měníte, že máte čím dál lepší náladu a více energie, jste zdravější a šťastnější, povzbudíte tím vaše přátele, rodinu, známé a všechny, kteří vás sledují, ke stejnému cíli. Každý kdo vás uvidí, bude přemýšlet o tom, jestli by také zvládl se dostat tam, kam vy. Budete vzorem pro ostatní.

Jak svalovou hmotu nabrat?

Správným jídelníčkem, spánkem a cvičením. Svaly nerostou, když cvičíme, ale když odpočíváme a spíme.

Cvičit můžete v posilovně nebo doma.
Zvedat co vás napadne a tím zvyšovat sílu.
Postupně přidávat obtížnost.
Zkoumat, které cviky vám sedí nejlépe.
Myslet na vaše svaly, jak pracují.
Dávejte pozor na správnou techniku cvičení.

Případně můžete jít na EMS trénink.

Pokud nevíte, o co jde, v krátkosti vám to popíšu.
Je to nová metoda posilování svalů. Nasadíte na sebe oblek a necháte ho, aby vykonal práci za vás. Za kratší čas a bez zbytečného přemýšlení.
Oblek stimuluje svalová vlákna stejným způsobem, jako to dělá mozek, když dá pokyn k práci svalu. Jedná se tedy o přirozené cvičení svalu, jehož intenzitu a účinnost můžete ovládat přístrojem.